AUTOMATYZACJA I WYGODA

Zdalny odczyt Tachografu

Pobieranie plików z TACHOGRAFU oraz KARTY KIEROWCY może odbywać się zupełnie automatycznie i co najważniejsze całkowicie ZDALNIE.  Posiadając odpowiedni model urządzenia GPS oraz TACHOGRAF obsługujący zdalny odczyt plików (po 2011 r.) wystarczy,
że zaznaczymy w aplikacji co ile dni pliki mają się pobrać i system będzie za nas pilnował, aby w odpowiednim czasie pobrać KARTĘ KIEROWCY LUB DANE Z TACHOGRAFU. Jeśli nadal robisz to ręcznie, to koniecznie poproś o ofertę na takie udogodnienie.

Korzyści:

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Jak to działa?

Gdy masz obowiązek, aby Twoja flota korzystała z tachografów, konieczne jest okresowe pobranie, odczytanie i zarchiwizowanie wszystkich pobranych danych. Jest to konieczne, aby sprawdzić ewentualne naruszenia w czasie jazdy, przekroczenia prędkości, czasu pracy, czy odpoczynku kierowców. Zdalny odczyt tachografu umożliwia monitorowanie kierowcy i jego jazdy bez konieczności sprawdzenia tych danych z samochodu.  Jest to ekonomiczne i bardzo wygodne rozwiązanie.

Zdalne odczytywanie tachografu oznacza, że dane są pobierane, kopiowane i przesyłane z tachografu zdalnego na serwer lub komputer pracodawcy, który może te dane pobrać i sprawdzić, a następnie zarchiwizować.

Karta kierowcy

Obowiązek korzystania z tachografu cyfrowego obejmuje również pobieranie danych z karty kierowcy. Dane dotyczące czasu prowadzenia pojazdu i czasu odpoczynku kierowcy zwykle zapisują się właśnie na karcie kierowcy  — indywidualnej karcie do tachografu, na której są zapisywane dane dotyczące jazdy konkretnego kierowcy.

Tachograf odczyt — po jakim czasie należy pobrać dane?

Dane kierowcy z karty kierowcy należy pobrać nie później niż po 28 dniach (np. jeśli chcemy pobrać dane z 1 marca, musimy to zrobić najpóźniej 29 marca), a dane z tachografu nie później niż po 90 dniach.

Firma musi przechowywać dane kierowcy, dane tachografu i wykresówki w porządku chronologicznym i czytelnej formie, przez okres jednego roku od daty odczytania. Ponadto ma obowiązek wydania kopii danych kierowcom, którzy o to poproszą, a także udostępnić te dane właściwym organom do kontroli.

Wszystkie dane z tachografu pobierane są zdalnie za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Jest to wielkie uproszczenie, bo pracodawca może mieć zawsze dostęp do danych zapisanych na tachografie, niezależnie od tego, gdzie dany pojazd się znajduje.

Dane są zaszyfrowane i zapisywane w chmurze, gdzie są archiwizowane i bezpiecznie przechowywane.

Automatyczne pobieranie danych z tachografu to oszczędność czasu i pieniędzy!

Dzięki naszej usłudze możesz uzyskać dostęp do danych pojazdu i je przeanalizować o każdej porze dnia i nocy. Dzięki całemu systemowi monitorowania pojazdu możesz również kontrolować zużycie paliwa, i zapobiegać ewentualnym kradzieżom paliwa.

Zdalne odczytywanie tachografu oszczędza czas i pozwala uniknąć niedogodności związanych z tym, że pojazd jest w trasie. Kierowca nie musi już pojawiać się z tarczkami, czy kartą pamięci, na której są dane z tachografu. Wystarczy jedno kliknięcie w systemie, aby pobrać dane na swój komputer. Dane mogą być pobierane automatycznie, gdy pojazd jest w drodze.

System monitorowania

Warto skorzystać z całego pakietu monitorowania swojej floty. Dzięki zainstalowanemu systemowi GPS w samochodzie możesz łatwo monitorować różne parametry jazdy, takie jak paliwo, ciężar osi, ciśnienie w oponach, napięcie zasilania,  naładowanie akumulatora, przebyty dystans, czas pracy, ilość paliwa.

Jest to bardzo przydatne, aby mieć ogólny pogląd na swoją flotę, wydatki, a także pracę kierowców.

Nasze usługi dotyczące tachografów oferują kompleksowy przegląd czynności i lokalizacji kierowcy za pośrednictwem aplikacji internetowej. Raporty systemu pozwalają na maksymalne wykorzystanie czasu pracy oraz monitorowanie przestrzegania czasu pracy i odpoczynku kierowców.

Nasze rozwiązanie to komplet narzędzi do zarządzania flotą, które pozwala skutecznie koordynować personel i działania, planować optymalne trasy przejazdu oraz motywować kierowców do bardziej ekonomicznej i bezpiecznej jazdy.

Kto powinien korzystać z tachografu cyfrowego?

Tachograf cyfrowy jest obowiązkowy dla pojazdów używanych do przewozu towarów o maksymalnej ładowności przekraczającej 3.5 tony (w tym przyczep) oraz dla wielu pojazdów innych kategorii — pojazdów do przewozu osób z więcej niż 9 miejscami siedzącymi. Tachograf cyfrowy obowiązkowo muszą posiadać kierowcy, którzy działają na terenie Unii Europejskiej.

Jak zdalny odczyt danych z tachografu oszczędza pieniądze firm transportowych?

Każda firma transportowa stara się pracować, jak najbardziej wydajnie, a także ekonomicznie. Rosnące ciągle koszty paliwa, powodują, że właściciele firm szukają oszczędności na wielu płaszczyznach. Jednym z czynników wpływających na wzrost wydajności jest oszczędność czasu.

Warto więc wykorzystać technologie informacyjno-telekomunikacyjne, aby zgodnie z obowiązującym prawem, łatwo i niezawodnie zwiększyć czas spędzony w drodze przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności. To właśnie umożliwia zdalne odczytywanie tachografu. Kierowca nie musi zjeżdżać do bazy, aby zdać raporty i dane z tachografu. Kierowca może w 100% zająć się swoją pracą, bez zajmowania się sprawami biurowymi. Dane odczytane zdalnie z tachografu są automatycznie zapisywane w odpowiednim oprogramowaniu, prawidłowo posegregowane, aby w razie potrzeby szybko odnaleźć potrzebne dane.

Dane mogą być pobierane również podczas jazdy pojazdu. Po zamontowaniu zdalnie obsługiwanego tachografu, kierowcy już nie muszą podejmować żadnych działań związanych z pobieraniem danych z tachografu. Pobieranie danych odbywa się cyklicznie, zgodnie z terminami wyznaczonymi przez firmę. W razie konieczności dane można pobrać w każdym potrzebnym momencie. W ten sposób przewoźnik wykorzystuje przewagę technologiczną do obniżenia kosztów na różne sposoby. Najbardziej oczywiste jest to, że czas i paliwo nie są marnowane, na dojazd do bazy, w celu oddania danych z tachografu w wymaganym terminie.

Firmy transportowe otrzymują również aktualne informacje o czasie pracy kierowcy, dzięki czemu pozostały czas może być efektywnie wykorzystany, a pojazdy i kierowcy mogą dalej wykonywać swoją pracę.

Zastosowanie nowoczesnej technologii automatyzującej procesy pozwala na prawidłowe ewidencjonowanie czasu pracy i właściwą archiwizację, ograniczenie czynności administracyjnych oraz ograniczenie możliwości nałożenia kar.

Tachograf odczyt zdalny

Pobieraj dane z tachografów zdalnie 24/7, w zaciszu swojego biura!

Spędzasz dużo czasu na gromadzeniu danych z kart kierowców, oraz pamięci masowej tachografu każdego samochodu w Twojej flocie? Nadszedł czas, aby to zmienić!

W Europie operatorzy pojazdów ciężkich są zobowiązani do pobrania danych ze swoich tachografów oraz kart kierowców, a następnie przechowywania danych przez co najmniej rok, aby w razie konieczności móc udostępnić potrzebne dane odpowiednim organom. Zdalne pobieranie danych z tachografu umożliwia szybkie, proste, zdalne pobieranie plików tachografu z urządzenia oraz karty kierowcy, bez konieczności wychodzenia z biura i bez konieczności, aby dany samochód przyjechał do firmy. W pojeździe tachograf cyfrowy jest połączony z urządzeniem śledzącym GPS. Urządzenie należy odpowiednio skonfigurować, aby dane były pobierane automatycznie w określonej porze. Do danych zapisanych na tachografie i karcie kierowcy masz dostęp o każdej porze.

Ręczne pobieranie danych z pamięci masowej tachografu jest czynnością pracochłonną, wymaga dostępu do pojazdu i karty firmowej. Dzięki zdalnemu pobieraniu tych danych możesz pobrać zarówno kartę kierowcy, jak i pamięć masową tachografu bez dostępu do pojazdu. Tachograf cyfrowy przechowuje dane w pamięci wewnętrznej i na karcie kierowcy. Dzięki usłudze zdalnej odczyt tachografu jest możliwy bez konieczności podchodzenia do pojazdu. Wszystkie pliki zostaną pobrane automatycznie, bez względu na to, gdzie znajduje się pojazd. Dzięki temu nigdy nie zapomnisz o zapisywaniu danych w wymaganym czasie. Wszystko przebiega automatycznie. A ty zyskujesz dużo czasu.

Zdalny odczyt tachografu - najczęściej zadawane pytania

Tak, zdalny odczyt umożliwia pobranie danych z karty kierowcy jak i z tachografu.
Pobieranie danych odbywa się automatycznie po ustaleniu odpowiedniego harmonogramu. Każdorazowo po odpaleniu samochodu, urządzenie GPS czeka 5 minut i jeśli w tym czasie kierowca nie wyłączy zapłonu, to jest sprawdzany harmonogram. Jeśli jest coś do pobrania, to serwer sprawdza kartę przedsiębiorstwa, czy znajduje się ona w czytniku kart i jest podłączona do komputera w biurze klienta. Karta przedsiębiorstwa jest potrzebna w momencie gdy rozpoczyna się proces pobierania. W przypadku większej ilości samochodów, zaleca się umieszczenie karty przedsiębiorstwa w czytniku podpiętym do komputera, których pracuje najdłużej w firmie. Idealnym rozwiązaniem jest podpięcie karty do serwera, który pracuje cały czas.
Zazwyczaj proces pobierania nie trwa dłużej niż 10-15 minut na jeden samochód. Może odbywać się w trakcie jazdy, natomiast wtedy ze względu na zasięg połączenia z internetem proces pobierania może się nieznacznie wydłużyć.
Pliki są zapisywane na specjalnym serwerze. Klient posiadający aktywne konto użytkownika oraz znający login i hasło może zarządzać harmonogramami oraz plikami. Zaleca się regularne tworzenie kopii zapasowych pobranych plików i przechowywanie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Oczywiście, że tak. Istnieje kilka sposobów. Można robić to ręcznie, załączając plik do wiadomości e-mail. Można utworzyć login i hasło dla osoby z firmy rozliczającej i wtedy taka osoba także dba o to aby wszystko było pobrane na czas. Istnieje także bardziej zaawansowany sposób wymiany plików, który wymaga już specjalistycznej wiedzy z zakresu IT i jest indywidualnie konfigurowany dla potrzeb klienta.