SPRAWDZAJ POZYCJĘ WYBRANEGO SAMOCHODU

Monitoring GPS

Podstawowa funkcjonalność systemu do monitoringu pojazdów, to śledzenie samochodów w czasie rzeczywistym. Dokładna pozycja pojazdu wraz z możliwością określenia kierunku jazdy pozwala z kilku sekundowym opóźnieniem obserwować z jaką prędkością pojazd porusza się na danej trasie. Jeśli sterownik jest podpięty do komputera pokładowego możemy także obserwować
na przykład poziom paliwa w zbiorniku, obroty silnika, bieżący status czasu pracy kierowcy oraz wiele innych informacji zależnych od modelu oraz marki samochodu.

Dodatkowo, możemy odtworzyć przejechaną trasę i przeglądać jej przebieg w wygodnym dla nas terminie. Trasa podzielona jest na bardzo gęste punkty, w których możemy odczytać interesujące nas zdarzenia typu POSTÓJ, ZATRZYMANIE, UBYTEK PALIWA oraz wiele innych ważnych informacji jak na przykład alarm o zbliżającym się PRZEGLĄDZIE pojazdu.

Pozycję wybranego samochodu lub grupy, możesz w łatwy sposób udostępnić zewnętrznej spedycji lub kontrahentowi, a podgląd pojazdu sam wygaśnie w określonym terminie.

Szczegółowe raporty z przejechanej trasy można znaleźć w dziale Kontrola floty pojazdów.

Korzyści:

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z naszym działem handlowym.

Czym jest monitoring GPS?

Lokalizator GPS do auta (Global Positioning System) to system używający satelitów do określenia dokładnej pozycji obiektu (samochodu, smartfona,  człowieka, zwierzęcia, roweru). Aby to zrobić, satelity wysyłają sygnały na Ziemię. Są one w pierwszej kolejności wysyłane do serwera, a następnie do odpowiedniego urządzenia odbiorczego. Użytkownikowi pokazywany jest wówczas adres oraz dokładna lokalizacja jako znacznik na mapie.

Firmy, które chcą śledzić swoją flotę, muszą zainstalować urządzenie śledzące z nadajnikiem GPS we wszystkich pojazdach, które chcą monitorować. Lokalizator GPS dla floty można łatwo zainstalować w samochodach dostawczych, osobowych, wózkach widłowych, ciężarówkach, rowerach czy maszynach budowlanych. Informacje zwrotne o położeniu są wyświetlane w systemie w czasie rzeczywistym, dzięki stałej synchronizacji przez satelitę. Wszystkie dane są archiwizowane na odpowiednim serwerze, dzięki czemu zebrane dane o lokalizacji są dostępne również później.

Lepsze zarządzanie czasem i zamówieniami oraz perspektywa oszczędności i zwiększenie zarobków to mocne argumenty przemawiające za montażem lokalizatora GPS w samochodzie firmowym, oraz założenie systemu monitorowania pojazdów. Utrzymanie dużej floty pojazdów wiąże się z wielkimi kosztami. Zarządzanie flotą jest o wiele łatwiejsze dzięki zastosowaniu systemu monitorowania samochodu.

Doświadczenie wielu firm, które już zastosowały śledzenie pojazdów, jasno pokazuje, że zużycie paliwa znacznie spadło, a to z kolei wiąże się z ogromną oszczędnością pieniędzy. Dzięki usłudze, jaką jest monitoring GPS pojazdów, handlowcy mogą przez cały czas kontrolować koszty i zużycie paliwa swojej floty, a jednocześnie oferować swoim klientom lepszą obsługę i konkurencyjne ceny. Systemy śledzenia GPS również zapobiegają  kradzieży pojazdów. Kilka kliknięć myszką i przedsiębiorca wie, gdzie aktualnie znajdują się jego pojazdy. Bardzo fajnym sposobem jest oznaczenie samochodu specjalną naklejką, która zawiera informację o monitoringu i zainstalowanym GPS w samochodzie. To znacznie odstrasza potencjalnych złodziei.

Śledzenie pojazdu GPS - zalety

Urządzenia śledzące GPS do auta należą obecnie do najpopularniejszych systemów śledzenia dostępnych dla firm i konsumentów. Mówiąc najprościej, lokalizator GPS to urządzenie, które wykorzystuje globalny system pozycjonowania do określenia i śledzenia lokalizacji swojego przewoźnika (pojazdu, osoby). Pozwala to na zbieranie i wyświetlanie danych o lokalizacji na mapie, które następnie można wykorzystać do lokalizowania obiektów.

Zalet stosowania technologii GPS w swoich pojazdach jest naprawdę sporo i znacznie przewyższają one ewentualne wady.

Rzetelna wiedza na temat aktualnej pozycji samochodu

Dzięki śledzeniu poprzez GPS samochodu wiesz zawsze, gdzie dany pojazd się znajduje. Wystarczy w dedykowanym oprogramowaniu wyświetlić dane konkretnego samochodu. Na mapie wskazana jest dokładna obecna pozycja pojazdu. Możesz również przejrzeć jego historię, aby wiedzieć, jaką drogą się przemieszczał.

Znaczna poprawa obsługi i wzrost zadowolenia klienta

Dzięki śledzeniu pojazdów możesz dostarczyć towar, lub wysłać samochód w docelowe miejsce, najszybciej jak to możliwe. Dzięki sprawdzeniu, gdzie dane pojazdy się znajdują, możesz wybrać samochód, który jest najbliżej lokalizacji klienta i w ten sposób znacznie przyspieszysz obsługę. Z pewnością klient będzie zadowolony z szybkiej realizacji zlecenia, a Twoja firma zyska renomę i uznanie.

Oszczędność czasu

Dzięki wiedzy, gdzie dany pojazd się znajduje, ile zostało mu czasu do ukończenia zlecenia, możesz łatwo rozdysponować kolejnymi zadaniami. W ten sposób unikasz przestojów i wykorzystujesz czas pracy maksymalnie.

Ochrona przed kradzieżą i szybka lokalizacja skradzionego pojazdu

Dzięki wmontowanemu systemowi GPS dla floty, w sytuacji kradzieży samochodu, szybko możemy zlokalizować jego pozycję i wysłać tam odpowiednie służby. Dobrym odstraszaczem potencjalnych złodziei jest również naklejenie odpowiedniej informacji w widocznym miejscu o tym, że samochód posiada system śledzenia pojazdów GPS.

Zmniejszenie inwestycji związanych z nabyciem nowego pojazdu, czy maszyny

Poprzez zamontowanie systemu GPS do auta szybciej zlokalizujemy skradziony pojazd. Tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo jego odzyskania. To z kolei nie pociąga kosztów, które musielibyśmy ponieść na zakup nowego pojazdu, czy maszyny.

Wyświetlanie trasy online w czasie rzeczywistym

Trasa pojazdu i jego położenie wyświetlana jest w czasie rzeczywistym, co oznacza, że wiemy, gdzie w danym momencie jest dany samochód i jak się przemieszcza.

Lokalizacja pojazdów dostępna 24/7

Możemy zlokalizować samochód, kiedy tylko mamy na to ochotę. System działa całą dobę, bez ograniczeń.

Optymalizacja trasy

Dzięki wbudowanemu systemowi śledzenia pojazdów możemy wyznaczyć optymalną trasę z punktu A do punktu B. Za pomocą GPS możemy ominąć korki na drodze, pominąć roboty drogowe i wybrać najkorzystniejszą dla nas trasę.

Stała aktualizacja map

Nasze mapy aktualizujemy na bieżąco, aby jak najlepiej zoptymalizować Twoją pracę.

Możliwość wygenerowania raportów dziennych, miesięcznych

Łatwo możesz sprawdzić, jak przebiegała praca danego samochodu w danym odstępie czasowym. Możesz przeanalizować zużycie paliwa w danym okresie, ile kilometrów zrobił dany pojazd, czy był sprawny, jakie miał zużycie paliwa. Takie dane pomogą Ci na bieżąco monitorować sytuację i na bieżąco poprawiać niedogodności, aby jeszcze lepiej, sprawniej i optymalnie zarządzać flotą pojazdów, z korzyścią dla firmy i klienta.

Optymalizacja procesów logistycznych

Dzięki śledzeniu pojazdów GPS zawsze dokładnie wiesz, który pracownik, gdzie się znajduje. Daje to możliwość szybkiej reakcji na krótkoterminowe zmiany planu. Pilne zamówienia od klientów mogą być przyjmowane poprzez optymalne rozplanowanie pracy – pracownik, który jest najbliżej klienta, może być wysłany do niego najszybszą trasą.

Archiwizacja danych

Wszystkie dane możesz łatwo zarchiwizować i wrócić do nich w razie potrzeby.

Rejestracja czasu pracy zespołu

Z łatwością możesz zarządzać czasem pracy pracowników, organizacją przerw, urlopów. Wszystko masz pod ręką.

Śledzenie prywatnych podróży

Prywatne wyjazdy firmowym pojazdem są częstym problemem wielu firm. Wszystkie podróże są precyzyjnie rejestrowane za pomocą śledzenia GPS, dzięki czemu prywatne wyjazdy pracowników można łatwo odróżnić od wyjazdów służbowych.

Mniejsze zużycie paliwa

Wcześniej czy później firmy, które pracują ze śledzeniem GPS, zauważą również mniejsze wydatki na paliwo. Jest to możliwe dzięki lepszej optymalizacji pracy, uniknięcia używania służbowego do celów prywatnych, a także kontroli stylu jazdy.

Optymalne zarządzanie flotą

Śledzenie GPS ułatwia i upraszcza zarządzanie całą flotą. Lokalizacja pojazdu GPS wpływa nie tylko na kontrolę lokalizacji pojazdów i pracowników, ale także na administrację i planowanie trasy floty pojazdów.

Monitorowanie prędkości

Lokalizatory GPS rejestrują również prędkość pojazdu podczas całej trasy. Z jednej strony dotyczy to kwestii bezpieczeństwa pracy, a z drugiej strony zarejestrowane w ten sposób dane mogą posłużyć jako dowód do wszelkich mandatów drogowych.

Lokalizatory GPS - co oferujemy?

Monitoring GPS Kraków to profesjonalne urządzenia śledzące do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, maszyn budowlanych, przyczep kempingowych.

Oferujemy śledzenie pojazdów dla firm transportowych, dostawców usług, spedycji i logistyki, wypożyczalni i salonów samochodowych, maszyn budowlanych, a przede wszystkim dla Twojego bezpieczeństwa.

Oferujemy różnorodne produkty i usługi dla firm oraz użytkowników prywatnych.

MONITORING POJAZDÓW = SPRAWNIEJSZE ZARZĄDZANIE FLOTĄ

Nasze urządzenia do śledzenia GPS to jedne z najlepszych na rynku. Z systemu GPS możesz korzystać natychmiast po instalacji systemu. Zapewniamy regularną aktualizację map i oprogramowania, konserwację urządzeń, brak ukrytych kosztów, a także stałe wsparcie!

Inwestycja w montaż GPS w samochodzie i system śledzenia pojazdów zwraca się bardzo szybko! Dzięki naszym urządzeniom śledzącym GPS możesz optymalnie koordynować swoje pojazdy i kierowców.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lokalizatora GPS?

Do wyboru jest szeroka gama trackerów GPS. Większość oferowanych rozwiązań (systemów telematycznych) wykracza daleko poza samą lokalizację pojazdu i daje możliwość optymalizacji całych procesów za pomocą śledzenia pojazdów GPS. Podstawą monitorowania GPS jest odpowiedni sprzęt — skrzynka śledząca. Większość modeli wymaga karty SIM, ponieważ dane są przesyłane przez sieć komórkową. W niektórych urządzeniach karta SIM jest już wbudowana, ale w większości przypadków należy ją dokupić.

Wyboru odpowiedniego urządzenia GPS dokonaj m.in. na podstawie poniższych kryteriów.

Żywotność baterii — baterie w urządzeniach GPS mają bardzo różną pojemność, zazwyczaj od 600 do 20 000 mAh. W zależności od ustawionych interwałów zapisu i lokalizacji ma to wpływ na żywotność baterii.

Alarm baterii — ważne, aby urządzenie posiadało alarm rozładowania baterii, ponieważ rozładowane urządzenie jest nieprzydatne.

Ochrona przed wodą i kurzem —  ważnym kryterium wyboru jest to, czy nadajnik GPS jest odporny na kurz i wodę. Jest to szczególnie ważne w maszynach budowlanych.

Ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości — w niektórych trackerach GPS masz możliwość ustawienia maksymalnej prędkości, powyżej której wysyłane jest odpowiednie ostrzeżenie.

Najpopularniejsze mity o monitoringu

Monitoring pojazdów GPS cieszy się dużym zainteresowaniem  już od ponad 20 lat. W tym czasie znalazł sobie szerokie grono zwolenników, zarówno wśród firm jak i jednostek indywidualnych. Choć jest to system, który cieszy się dużym zainteresowaniem i teoretycznie powinien być już doskonale znany, to jednak wokół niego narosło wiele mitów, niektóre nie zostały skutecznie obalone do dziś.

Mit 1 - Lokalizacja GPS i nawigacja to dwa tożsame pojęcia

Najpopularniejszym chyba obecnie mitem jest stwierdzenie, że GPS a lokalizacja to pojęcia, które znaczą dokładnie to samo. Prawda jest taka, że nawigacja to urządzenie umożliwiające wyznaczenie optymalnej trasy z miejsca A do miejsca B. Lokalizacja GPS pełni rolę monitoringu pojazdu w czasie rzeczywisty, pozwala tworzyć rasy przejazdu oraz generuje raporty, niezbędne pracodawcom do analizy tego, czy samochód z systemem GPS jest właściwe użytkowany do celów służbowych.

Mit 2 - Monitoring GPS jest trudny i czasochłonny

Niekiedy można spotkać się ze stwierdzeniem, że kontrola floty GPS jest trudna i czasochłonna, wymaga odpowiedniej wiedzy. Nie jest to prawda, monitoring GPS jest prosty w zastosowaniu. Firmy nie muszą instalować go samodzielnie – montaż odbywa się u Autoryzowanych Instalatorów IKOL, którzy całą procedurę przeprowadzą w sposób w pełni profesjonalny. Stosowanie GPS jest proste, komfortowe i intuicyjne. Osoby, które nie miały dotychczas styczności z tym systemem, nie powinny obawiać się trudności w jego montażu i użytkowaniu.

Mit 3 - Bagatelizowanie roli, jaką w transporcie odgrywa system SENT

System SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu) jest niezwykle ważny, jednak wiele przedsiębiorców o tym zapomina, narażając się na duże kary finansowe. Za brak przestrzegania reguł, jakie narzuca system SENT, grozi kara nawet do 10 000 zł.

Mit 4 - Lokalizacja GPS zapobiega kradzieży pojazdów

Pomimo tego, że lokalizacja GPS pokazuje aktualne położenie pojazdu z nadajnikiem, to jednak jeszcze nie oznacza, że to zapobiegnie całkowicie kradzieży samochodu. Prawda wygląda tak, że lokalizator GPS może pomóc szybciej odnaleźć zaginiony samochód, natomiast szansa na to, że montaż systemu zapobiegnie całkowicie kradzieży, jest znikome.

Mit 5 - Montaż lokalizacji GPS może doprowadzić do buntu wśród pracowników

Często można spotkać się z opinią mówiącą o tym, że stosowanie lokalizatora GPS może wywołać problemy z pracownikami, którzy nie będą zadowoleni z takiego sposobu kontroli nad ich pracą przez pracodawcę. Nie jest to prawda. Co prawda mogą pojawić się pojedyncze niezadowolone jednostki, jednak wystarczy, że pracodawca przedstawi im korzyści płynące dla obu stron wynikające z montażu monitoringu GPS.

GPS do auta - kontrola bezpieczeństwa jazdy

Trzonem każdej firmy są ludzie, dlatego dbanie o ich bezpieczeństwo jest najlepszą rzeczą, jaką możesz dać swojej flocie. Dzięki systemowi zarządzania flotą masz dostęp do szczegółowych parametrów jazdy, takich jak np. prędkość obrotowa silnika, hamowanie awaryjne, dane z systemów ABS, kontrola prędkości.     Informacje te pozwalają podejść do każdego pracownika indywidualnie, wyeliminować jego słabości i tym samym zwiększyć jego produktywność i bezpieczeństwo stylu jazdy. Każdy kierowca ma dostęp do indywidualnego panelu sterowania, gdzie również może przeglądać swoje wyniki i parametry jazdy.

Monitoring floty pojazdów oznacza, że Twoi kierowcy sami dostrzegają zalety ekonomicznego stylu jazdy. Z drugiej strony, gdy zmieniają się nawyki jazdy, system ocen i możliwość porównania z innymi kierowcami. Daje to dodatkowe możliwości motywowania pracowników do poprawy parametrów jazdy, np. poprzez rywalizację, czy mały prezent od firmy. Rezultatem jest większe bezpieczeństwo i optymalizacja kosztów zarządzania flotą.

Monitoring GPS pojazdu - najczęściej zadawane pytania

Monitorowanie pojazdu w czasie rzeczywistym wymaga utrzymania infrastruktury IT, która zapewnia możliwość korzystania z programu. Każdy pojazd jest także wyposażony w specjalną kartę SIM, dzięki której urządzenie może nawiązać połączenie z serwerem. Zarówno te elementy jak i wiele innych składowych potrzebnych do świadczenia tego typu usług utrzymujemy, dzięki rozliczaniu się z naszymi partnerami w cyklu miesięcznym.

Każdy dostawca tras posiada swoje rozwiązania do tego typu usług. W przypadku chęci korzystania z innej platformy usługowej, należy wcześniej ten fakt uzgodnić z danym dostawcą usług oraz poinformować naszą firmę o zakupie samego urządzenia GPS. Ofertę na zakup lokalizatorów bez karty sim oraz świadczenia usługi przygotowujemy indywidualnie na życzenie klienta.
W zdecydowanej większości przypadków odradzamy takiego rozwiązania i nie wyrażamy zgody na używanie kart SIM dostarczanych przez klienta. Wiąże się to z wieloma czynnikami np. ryzyka poniesienia przez klienta dodatkowych kosztów. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy klient przenosi swoje usługi od innego dostawcy i chce uniknąć kary umownej za wcześniejsze rozwiązanie umowy lub kosztownej operacji wymiany kart SIM w urządzeniach. Takie przypadki ustalamy zawsze indywidualnie z klientem.
Korzystanie z darmowych rozwiązań tego typu jest oczywiście dobrowolnym wyborem klienta. Natomiast nie zapewniamy wtedy żadnego wsparcia w zakresie obsługi oprogramowania i nie sprzedajemy oddzielnie samych kart SIM. Klient może kupić urządzenie, które sam konfiguruje i wyposaża w specjalną kartę. Wszystkie usługi pomocy w zakresie konfiguracji urządzenia są odpłatne.
Jeśli klient kupił urządzenie na własność, to może je wykorzystać podłączając się do dowolnej platformy, która obsługuje ten typ urządzeń. Karta SIM zostaje dezaktywowana. Jeśli urządzenie było wzięte w dzierżawę, to należy je zwrócić zgodnie z warunkami umowy.