Montaż GPS w wypożyczalni samochodów

Wypożyczalnie samochodów zyskują sobie coraz większą popularność. To wygodne rozwiązanie, z którego można korzystać za niewielką opłatą. Jednak zarządzanie flotą samochodową nie jest prostym zadaniem, dlatego większość wypożyczalni decyduje się na instalację monitoringu GPS.

System do zarządzania flotą – dlaczego nadajniki GPS są potrzebne w wypożyczalni samochodów?

Specjalistyczny system do zarządzania flotą nie tylko gromadzi, ale i automatycznie przesyła do operatora informacje o przejechanych trasach, miejscach postoju czy szybkości jazdy. Jeżeli dojdzie do awarii, kolizji czy kradzieży pojazdu, monitoring floty pojazdów niemal natychmiast wyśle informację o tym do ich właściciela. W wielu przypadkach umożliwia to szybkie wezwanie odpowiednich służb, co nierzadko pozwala zminimalizować koszty związane z konsekwencjami takich zdarzeń.

Zarządzanie flotą w firmie – dlaczego monitoring GPS to dobre rozwiązanie?

Zarządzanie flotą transportową, szczególnie gdy obejmuje ona znaczącą ilość pojazdów, nie zawsze jest zadaniem łatwym. Nic więc dziwnego w tym, że wypożyczalnie samochodów z dużą chęcią sięgają po wszelkie nowoczesne rozwiązania, które im to zadanie nieco ułatwią. Jednym z nich jest monitoring pojazdów GPS, pozwalający firmie na pełną kontro auta niezależnie od tego, jak daleko od jej siedziby się znajduje.

Możliwość kontroli pojazdu w czasie rzeczywistym

System do zarządzania flotą wykorzystywany przez wypożyczalnię rejestruje lokalizację wszystkich podpiętych pod niego pojazdów. Dzięki temu właściciel wypożyczalni w każdej chwili może sprawdzić status pojazdu, przekonać się, jaką trasę i z jaką prędkością pokonało auto czy ile postojów w czasie jazdy wykonał. Oczywiście monitorowanie floty pojazdów ma jeszcze wiele więcej możliwość, z tego też powodu po to rozwiązanie tak chętnie sięgają przedsiębiorcy i to nie tylko ci, którzy zajmują się prowadzeniem wypożyczalni samochodów.

Powiadomienia o próbie zagłuszenia sygnału GPS/GSM

Monitoring floty został tak skonstruowany, by zagłuszarki GSM/GPS miały na niego znikomy wpływ. Każda podejmowana próba stłamszenia sygnału wiąże się z natychmiastowym wysłaniem alarmu na zdefiniowane wcześniej numery telefonów czy adresów e-mail. Szybkie powiadomienia to lepsza szansa na odpowiednio wczesną reakcję.

Obszary z alarmami wjazdu czy wyjazdu

Niemal każdy monitoring floty GPS posiada funkcję geoogrodzeń. Co to takiego? Otóż jest to funkcja, w której automatycznie uruchamia się alarm, gdy pojazdy wjedzie czy wyjedzie z chronionego obszaru (wcześniej zaznaczonego w ustawieniach użytkownika).

Zdalne odcięcie zapłonu

Monitoring floty GPS pozwala na odcięcie zapłonu zdalnie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie należy się jednak tu niczego obawiać – odcięcie zapłonu zawsze ma miejsce w czasie postoju, nigdy w czasie jazdy. Wystarczy, że osoba, która kontroluje monitoring floty, wybierze odpowiednią komendę, a pojazd natychmiast zostaje unieruchomiony.