Monitoring GPS pojazdów – największe zalety

Większość firm, aby zwiększyć efektywność świadczonych usług, wykorzystuje wiele nowinek technologicznych. Każda nowa możliwość jest dla przedsiębiorstwa okazją, aby wejść poziom wyżej w swojej branży. Dla właścicieli floty, zarówno tych większych, jak i mniejszych, świetną opcją jest wdrożenie monitoringu GPS, czyli umieszczenie w aucie lokalizatora gps. Aby uczynić ten proces jeszcze kompleksowym i dokładnym warto połączyć system monitoringu GPS z całym systemem, aby poszerzyć zakres kontroli.

Dlaczego to inwestycja godna uwagi?

Należy zauważyć, że poruszanie się po wszystkich krajach UE, ale również innych częściach świata staje się coraz bardziej ryzykowna. Dane raportów Komisji Europejskiej donosi, że coraz więcej samochodów zarówno osobowych, jak i ciężarowych staje się okradzionych. Łupem złodziei najczęściej jest sam ładunek samochodu dostawczego, jak i paliwo a do samej kradzieży dochodzi podczas postoju aut. Świetnym rozwiązaniem jest powiązanie GPS z powiadomieniami dotyczącymi załadunku oraz jego lokalizacji. Jest to idealna opcja, aby uniknąć strat pieniężnych jak i czasowych, gdy spotka nas to niemiłe rozczarowanie. Należy zaznaczyć, że gdy zgłosimy ubezpieczycielowi kradzież i zostanie nam wypłacone z tego tytułu świadczenie, to nasza składka ubezpieczeniowa automatycznie wzrośnie. Dlatego monitoring GPS jest nieodłącznym elementem, aby nasze zarządzanie flotą było prawidłowe.


Przystosowanie aut flotowych do podróży za granicę jest niestety kosztowym przedsięwzięciem, lecz z biegiem czasu, oraz ciągłym wzrostem ilości kradzieży stwierdzimy, że jest to opłacalny proces oraz świadczy o tym, że jesteśmy krok dalej niż nasza konkurencja, a nasz system do zarządzania flotą jest na wysokim poziomie.


Dzięki wprowadzeniu monitoringu GPS jesteśmy w stanie w dużym stopniu zmniejszyć koszty operacyjne firmy. Dlaczego? Mianowicie ten rodzaj kontroli pozwala spedytorowi zaplanować korzystniejsze oraz bardziej optymalne trasy, poprzez kontakt z kierowcą oraz sprawdzanie pozycji danego auta. Dodatkowym atutem jest fakt, ze lokalizator GPS podpowiada czy warto jest zmienić trasę czy jednak należy jechać tą wcześniej wyznaczoną. Optymalizacja trasy przyczynia się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów paliwa oraz lepszą terminowość dostaw, której skutkiem jest polepszenie kontaktu z kontrahentami.
Pozytywnym czynnikiem jest również to, że kierowca nie traci zbyt dużo czasu na indywidualne planowanie tras, lecz wszystko jest ustalane przy pomocy GPS. Podczas korzystania z tego systemu należy pamiętać, że konieczne jest posiadanie aktualnej wersji oprogramowania GPS. Dzięki temu będziemy mieli rozbudowane możliwości jak na przykład – śledzenie stanu paliwa, stanu ogumienia i wiele więcej.


Odpowiedzialne i profesjonalne podejście do planowania tras przyczyni się do mniejszych przestojów, co za tym idzie większą wydajność przedsiębiorstwa. Podniesienie świadczonych usług w sektorze RSL to gwarancja sukcesu firmy.

Podsumowanie

Na rynku jest wiele systemów umożliwiających wzrost jakości zarządzania flotą aut osobowych, ciężarowych jak i dostawczych. Są to między innymi prowadzenie książki użytkowania aut, monitoring wizyjny, monitoring gps floty oraz wiele więcej. Najbardziej powszechnym i przydatnym okazuje się monitoring GPS. Dzięki niemu jesteśmy w stanie rozliczać kierowców, kontrolować stan ogumienia oraz informacje na temat niezbędnych konserwacji.

Oprócz powyższych korzyści warto zaznaczyć, że monitoring GPS floty samochodowej przyczynia się również do zmniejszonej ilości przestojów. Za pomocą monitoringu można polepszyć kontakty z klientami, zminimalizować przestoje co niesie za sobą zwiększoną efektowność, zysk oraz pozycje na rynku transportowym, która jest bardzo ważna, ponieważ aktualnie rynek transportowy cechuje się dużym wskaźnikiem konkurencji.


Inwestycja w monitoring GPS to inwestycja w przyszłość firmy. Z czasem okaże się, że było warto.