4 rzeczy, które należy kontrolować, posiadając flotę pojazdów

Będąc właścicielem firmy, mając pod sobą flotę pojazdów, trzeba uważne kontrolować kilka czynników, dzięki którym prawidłowo będzie prosperować firma. Dzięki coraz lepszym narzędziom monitorującym możliwe jest odkrycie nieprawidłowości. Nikomu innemu tak bardzo nie zależy na tym, jak samemu właścicielowi, bo to jemu powinno zależeć na coraz większych zyskach. Warto zastanowić się nad systemem telematycznym do monitorowania służbowej floty. Chętnie korzystają z niego duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy. Dzięki niemu uda się sprawdzanie parametrów każdego pojazdu, co skutkuje sprawdzaniem dokładnych działań wykonanych przez kierowcę samochodu. Skorzystanie z lokalizatora GPS w służbowych pojazdach przyniesie duże korzyści finansowe pod warunkiem sprawdzania regularnie działań pracowników. Poniżej 4 działania, które warto kontrolować, posiadając flotę samochodów transportowych.

  1. Sprawdzanie stanu technicznego pojazdu

Dokładne sprawdzanie i serwisowanie samochodów przyniesie dłuższy czas użytkowania samochodu. Zapewnia to ciągłość użytkowania floty. Aplikacja Flotman pomaga mieć większą kontrolę nad wybranymi parametrami technicznymi, co skutkuje szybsza reakcje w przypadku usterek.

  1. Planowanie wyjazdów pracowników

Dobre zaplanowanie trasy każdego z pracowników pozwala na określenie czasu pracy , długości trasy czy uwzględnienie dostaw. Dzięki temu zmniejszy się prawdopodobieństwo nadużycia przez pracownika służbowego samochodu. Aplikacja Flotman analizuje trasy poszczególnych pracowników. Ułatwia to planowanie i sporządzanie tras.

  1. Kontrola zużycia paliwa

Największą kwota wydatków posiadania floty samochodów jest koszt zużycia paliwa. Uwzględniając wzrosty paliwa i gazu, należy przyczynić się do dobrego zagospodarowania zużycia paliwa przez pracowników. Aplikacja Flotman pozwala w łatwy sposób kontrolować ilość paliwa. Dzięki temu można zmienić trasy kierowców, bądź wyłączyć z wyjazdów samochody za drogie w użytku. Co przyczyni się do znacznego zaoszczędzenia finansów.

  1. Nawyki powtarzane przez osoby kierujące samochodami

Bardzo ważnym czynnikiem wartym sprawdzenia jest jakość jazdy pracowników. Przekraczanie prędkości, czas przerw, sposób hamowania to elementy jazdy przez osobę kierującą warte obserwacji. Nieuczciwych pracowników warto mieć zawsze na uwadze, aby zmniejszyć ryzyko złego korzystania z pojazdu. Aplikacja Flotman pozwala na przedstawienie zgromadzonych dowodów na przykład przy spowodowaniu wypadku samochodowego.

Podsumowując, lokalizatory GPS niosą za sobą same zalety.  Dzięki niemu można sprawdzać parametry techniczne samochodu oraz sposób korzystania z pojazdów przez kierowców pracujących w firmie. Mając całą historię przejazdu można, wprowadzić zmiany o ile będą potrzebne. A odpowiednie zaplanowanie trasy i wyeliminowanie możliwych oszustw przyniesie gwarantowane zyski dla przedsiębiorstwa.